Biga Fdd'nin En Caliskan C2 Sinifi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KOPYALA+YAPIŞTIR DEĞİLDİR BİR AİLE HİKAYESİ

2 posters

KOPYALA+YAPIŞTIR DEĞİLDİR BİR AİLE HİKAYESİ Empty KOPYALA+YAPIŞTIR DEĞİLDİR BİR AİLE HİKAYESİ

Mesaj  Metaboy C.tesi Ara. 13, 2008 8:43 pm

Annem Anlatır...
Annem ve ailesi dedem asker olduğu için şehirden şehire göç ediyorlarmış.
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde bir efsane anlatılırmış ve anlem bunu dinlemiş ve bana anlattı.
Bu kasabada 2 oğllan çocuğu varmış ve onların kötü mü kötü sevimsiz mi sevimsiz bir üvey anneleri varmış.
Üvey anne çocukları hep döverek kendi işlerini yaptırırmış.Bir gün yine çocukları dövmüş ve "Hemen ormana gidip kuzuları otlatın.Eğer Kuzulara birşey olursa sizi öldürürüm" demiş çocuklar da korkup götürmüşler...
Bir Müddet sonra yorulup uyuyakalmışlar.ve kuzular çocuklar uyurken bağlı oldukları yerlerden kaçmışlar.uyandıklarında kuzuları yerinde görmeyen çocuklar gece bastırsa da üvey anne korkusundan eve dönemeyip kuzuları aramaya başlamışlar...
Oğlanlar kendilerini kaybetmemek için bir çocuk bağırırmış;"Yusufçuk!"
diğer çocuk ise bulamadığı için "Bulamadım! Bulamadım! Bulamadım!" diye bağırmışlar
Ve bu sırada çocuklar havaya yükselerek kuş haline dönmüşler ve bu günden sonra bazı kuşlar aynı şekilde:
-Yusufçuk!
-Bulamadım Bulamadım! Bulamadım!
diye seslenirlermiş

EMEĞE SAYGI LÜTFEN YORUMLARINIZI BEKLİYORUM
Metaboy
Metaboy
Kıdemli Misafir Üye

KOPYALA+YAPIŞTIR DEĞİLDİR BİR AİLE HİKAYESİ Empty Geri: KOPYALA+YAPIŞTIR DEĞİLDİR BİR AİLE HİKAYESİ

Mesaj  Metaboy C.tesi Ara. 13, 2008 8:45 pm

GERÇEKTEN BİR AİLE HİKAYESİDİR ALINTI FALAN DEĞİLDİR EĞER SİZDE BİR YUSUFÇUKSANIZ EMEĞE SAYGI GÖSTERİN VE ŞİDDETE KARŞI OLUN..
Metaboy
Metaboy
Kıdemli Misafir Üye

KOPYALA+YAPIŞTIR DEĞİLDİR BİR AİLE HİKAYESİ Empty Geri: KOPYALA+YAPIŞTIR DEĞİLDİR BİR AİLE HİKAYESİ

Mesaj  -gokce- Paz Ara. 21, 2008 5:18 pm

Gercktn süpermiş çokk saol
-gokce-
-gokce-
Mükemmel Üye

- Similar topics